Parker w PolsceElementy i systemy produkowane przez Parker Hannifin są znane i cenione w Polsce od wielu lat. Założone w 1992 r. w Warszawie Biuro Przedstawicielskie Parkera zostało w 1995 roku przekształcone w Parker Hannifin Sp. z o.o. Spółka prowadziła działalność handlową i produkcyjną do lipca 2011 r. , kiedy to w wyniku formalnego rozdzielenia obu działalności powstały dwa odrębne podmioty. 
 
Obecnie część handlowa firmy Parker Hannifin Sp. z o.o. zmieniła nazwę na Parker Hannifin Sales Poland Sp. z o.o. Natomiast działalność produkcyjna Parkera (zakłady we Wrocławiu i Siechnicach pod Wrocławiem) jest prowadzona w firmie Parker Hannifin Manufacturing Poland Sp. z o.o.  
 
W wyniku przekształcenia Parker Hannifin Sales Poland odpowiada za sprzedaż produktów i usług firmy Parker i współpracuje z oddziałami produkcyjnymi, które skupiają się na rozwoju innowacyjności produktów. Obie struktury mają na celu jak najlepszą realizację potrzeb klientów.
 

Parker Hannifin Sales Poland

Parker Hannifin Sales Poland posiada centralę w Warszawie oraz biura regionalne w Gdyni, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu.

Łatwy dostęp do naszych produktów zapewnia szeroka sieć dystrybucyjna wraz ze sklepami ParkerStore zlokalizowanymi na terenie całego kraju.

Parker nie jest wyłącznie dostawcą produktów. Firma świadczy również usługi o wartości dodanej, pozwalające klientom oszczędzić czas i ograniczyć wydatki.

Parker utrzymuje system zarządzania jakością EN ISO 9001:2000 i środowiskowy zgodny z normą EN ISO 14001:2000.
 

Parker Hannifin Manufacturing Poland


Działalność produkcyjna Parkera prowadzona jest w firmie Parker Hannifin Manufacturing Poland Sp. z o.o. W ramach spólki Parker posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne w Siechnicach (pod Wrocławiem) oraz we Wrocławiu, zatrudniające łącznie ponad 500 pracowników, specjalistów z różnych dziedzin.

Zakład Produkcyjny w Siechnicach
Ul. Kwiatkowskiego 16
55-011 Siechnice
Tel. 071 30 13 800

Zakład Produkcyjny we Wrocławiu
Ul. Stargardzka 5
54-156 Wrocław
Tel. 071 77 30 500
 

Parker Hannifin - Centrum Usług Wpólnych

Najnowszym oddziałem firmy Parker, utworzonym w 2013 roku, jest Centrum Usług Wspólnych, z siedzibą we Wrocławiu. Jest to pierwszy oddział tego typu w firmie. W obecnej fazie rozwoju Centrum koncentruje się na przenoszeniu i realizacji procesów z zakresu finansów i księgowości, z zakresu trzech obszarów księgowych: kontrola zobowiązań, kontrola należności i rozliczenia z pracownikami. Docelowo zatrudniać będzie około 260 pracowników. 

 

Dwadzieścia lat z Parker Hannifin

Krzysztof Krawczyk

Redakcja Partnera: Panie Dyrektorze, firma Parker Hannifin działa z sukcesem w Polsce już od dwóch dekad, a jak to wszystko się zaczęło?
Tadeusz Krawczyk: Dla mnie przygoda z Parkerem zaczęła się na początku roku 1992. W gazecie przeczytałem...
Czytaj więcej »

Broszura informacyjna

Broszura informayjna Pobierz PDF »

Broszura Parker w Polsce

Broszura Parker w Polsce Pobierz PDF »

Film promocyjny