Parker na świecie

Parker Hannifin jest globalnym producentem technologii napędów i sterowania, dostarczającym precyzyjne rozwiązania inżynieryjne dla ponad 1100 różnorodnych rynków mobilnych, przemysłowych i aeronautycznych. Początki firmy sięgają 1918 r., gdy została założona w USA, przez Arthura L. Parkera, jako małe przedsiębiorstwo rodzinne. Obecnie Parker zatrudnia 55 tysięcy pracowników w 50 krajach świata. Firma notowana jest wśród 500 największych firm na giełdzie w Nowym Jorku. Jej centrala znajduje się w Cleveland w USA. 
 
Parker jest jedynym producentem oferującym swoim klientom tak szeroki wybór sterowań i napędów hydraulicznych, pneumatycznych lub elektromechanicznych. Są one produkowane w 311 zakładach produkcyjnych. Istotny wkład w poszerzenie oferty produktowej Parkera mają także akwizycje strategiczne. 
 
Elementy i systemy Parkera docierają do prawie pół miliona klientów na wszystkich kontynentach poprzez gęstą sieć dystrybutorów oraz salonów firmowych ParkerStore. Roczna sprzedaż produktów i usług osiągnęła 13 mld USD w roku fiskalnym 2015.

To właśnie Parker!