Sterownik PAC obniża czas i koszt tworzenia i wdrażania aplikacji

Nowy sterownik Parker Automation Controller (PAC) zgodny z normą IEC61131-3 zapewnia producentom maszyn kompletne rozwiązanie, przeznaczone dla najbardziej wymagających zastosowań. Stanowi jedno, intuicyjne środowisko do pracy z standardowym oprogramowaniem przemysłowym. Pozwala na komunikację maszyna-maszyna oraz połączenie sieciowe, zapewniające informację w czasie rzeczywistym, wszędzie gdzie i kiedy to potrzebne. 

Sterownik PAC został zaprojektowany dla światowego rynku  maszynowego. Łączy potężną logikę wraz z szybkim przetwarzaniem sygnału, zaawansowane sterowanie w czasie rzeczywistym, opcje bezpieczeństwa poprzez EtherCAT i wizualizację w jedno rozwiązanie, oparte na wydajności. 

Środowisko IDE Parker Automation Manager, w połączeniu z pełnym zestawem języków programowania IEC61131-3 i blokami funkcjonalnymi sterowania ruchem PLCOpen, pozwala inżynierom pracować bardziej racjonalnie i efektywnie niż dotąd i lepiej wykorzystać wiedzę i umiejętności.

Sterownik PAC opracowano pod kątem łatwej integracji z istniejącymi sieciami zakładowymi i łączności z urządzeniami innych producentów. Standardowo obsługuje szereg protokołów komunikacyjnych (w tym OPC Server, Modbus TCP, EtherCAT), dwie sieci LAN, a opcjonalnie protokoły Ethernet/IP, Profinet i Profibus.

Sterownik PAC umożliwia inżynierom tworzenie aplikacji sterujących złożonymi i wymagającymi maszynami, jakie są tworzone obecnie i będą konstruowane w przyszłości. 

Więcej informacji na stronie: www.parker.com/eme/pac