Parker poszerza ofertę serwo silników SMH/SMB o ultra-kompaktowe silniki wielkości mechanicznej 40 mm

Parker Hannifin uzupełnił ostatnio swoją serię SMH/SMB dynamicznych, kompaktowych serwo silników bezszczotkowych o jednostkę o wielkości mechanicznej 40 mm, zapewniając jeszcze większą elastyczność zastosowań w urządzeniach pakujących i robotach przemysłowych. Wersja ta nie tylko rozszerza zakres momentów obrotowych oferowanych przez najmniejsze serwo silniki, który teraz zaczyna się od 0,19 Nm. Z punktu widzenia producentów producentów maszyn, seria SMH/SMB znacząco zwiększa również swobodę projektowania urządzeń dla przemysłu spożywczego i opakowaniowego oraz robotów i manipulatorów ze względu na bogatą gamę konfiguracji mechanicznych i opcji wykonania. 

W odpowiedzi na tendencje rynkowe istotnie zmniejszono wymiary silników, co przyniosło znaczące korzyści w zakresie momentu obrotowego i właściwości dynamicznych. Moment obrotowy jest o około 30% większy w porównaniu z tradycyjnymi serwo silnikami bezszczotkowymi, a bezwładność wirnika jest ekstremalnie mała, co szczególnie predestynuje te serwo silniki do zastosowań o wysokiej dynamice.

Po uzupełnieniu serii o silniki SMH40/SMB40, Parker oferuje dobrze znane i cenione, wysokiej klasy serwo silniki SMB o wielkościach mechanicznych od 40 mm do 170 mm, nominalnym momencie obrotowym od 0,19 do 60 Nm i prędkościach obrotowych do 7500 obr/min. Serwo silniki SMH40/SMB40 o napięciu zasilającym 230 V produkowane są w dwóch długościach (92 mm i 109 mm), o momencie znamionowym odpowiednio 0,19 Nm i 0,38 Nm.

Parker oferuje takie same typy sprzężeń zwrotnych i opcji dla nowych silników serwo SMH40/SMB40, jak w przypadku klasycznych serw serii SMH/SMB, w tym silniki wyposażone w trwałe i wytrzymałe rezolwery współpracujące z wieloma rodzajami cyfrowych układów do precyzyjnego określania położenia. Serwo silniki można także zamówić w wersji z jednym kablem hybrydowym, wyposażonej w nowy układ sprzężenia zwrotnego HIPERFACE DSL® - całkowicie cyfrowy, bezzakłóceniowy układ generujący sygnał położenia absolutnego do silników i napędów. Komunikacja z enkoderem odbywa się poprzez kabel zasilający, co eliminuje potrzebę stosowania oddzielnego kabla sygnałowego między napędem a silnikiem. 

Serię serwo silników SMH/SMB zaprojektowano specjalnie do współpracy z samodzielnymi i wieloosiowymi serwonapędami Parker PSD.