Parker Hannifin przedstawia komercyjną wersję wspomaganej ortezy kończyn dolnych Indego ®

Parker Hannifin opracował komercyjną wersję Indego®, wspomaganej ortezy kończyn dolnych, nazywanej też egzoszkieletem. Ta wersja Indego umożliwiłaby klinicystom prowadzenie terenowych, odpowiednio dostosowanych ćwiczeń w chodzie i mogłaby zapewnić osobom o ograniczonej mobilności – na przykład w wyniku uszkodzenia rdzenia kręgowego – nowy poziom niezależności. 

Firma przedstawiła ostatnio to urządzenie na targach OT World trade show w Niemczech, a także uruchomiła stronę internetową www.indego.com. Orteza Indego nie została jeszcze zgłoszona do zatwierdzenia przez FDA w Stanach Zjednoczonych i nie jest dostępna w sprzedaży. 

Indego to tylko jeden przykład zupełnie nowych, zrobotyzowanych urządzeń zaprojektowanych jako element uzupełniający ciało ludzkie, symulujących naturalne ruchy człowieka. Ich potencjał tkwi w umożliwianiu realizacji nowych metod terapeutycznych i zapewnieniu większej niezależności osobom z upośledzeniami narządu ruchu – powiedział Achilleas Dorotheou, szef działu mobilności człowieka i sterowania w firmie Parker. – Nasz zespół konstruktorów dążył do znacznego ulepszenia najważniejszych cech Indego w nowej wersji ortezy. Niezwykle cieszy nas to, że zbliżamy się do wprowadzenia urządzenia do sprzedaży w 2015 roku w Europie i w 2016 w Stanach Zjednoczonych.

Indego - jako narzędzie przeznaczone do użytku osobistego i terapii – ma liczne cechy, które mogłyby wspomagać osoby niepełnosprawne ruchowo:
Firma Parker pracuje nad uzyskaniem zezwoleń wymaganych przez prawo i certyfikatu CE dla Indego w Europie. Zostaną one przyznane prawdopodobnie pod koniec 2014 roku. Ponadto Parker nawiązuje obecnie współpracę z czołowymi organizacjami w regionie. Celem firmy jest, by Indego stała się pierwszą wspomaganą ortezą kończyn dolnych, która otrzyma aprobatę FDA w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji o Indego można znaleźć na stronie www.indego.com.