Nowy silnik ETT “Electric Tubular Motor”

Nowy silnik ETT “Electric Tubular Motor” poszerza ofertę Parker w zakresie silników liniowych

Parker, będący wiodącym dostawcą technologii sterowania ruchem, wprowadza na rynek nową serię silników ETT „Electric Tubular Motor”, zwiększając swoją ofertę w zakresie napędów liniowych.

Seria silników ETT, dostępna w trzech długościach i trzech rozmiarach, jest w stanie zapewnić znaczne wartości sił osiowych do 512 N, prędkości jazdy do 4 m/s, a przyspieszenie do 200 m/s2. Z powtarzalnością ± 0,05 mm, ETT jest idealnym wyborem dla wszelkiego rodzaju liniowych manipulacji i aplikacji pick & place, wymagających dużej dynamiki. Precyzyjne sterowanie i pozycjonowanie jest gwarantowane dzięki zastosowaniu encodera 1 Vpp Sin/Cos. Ekonomiczny i energooszczędny - ETT jest właściwą alternatywą dla siłowników pneumatycznych w aplikacjach, które wymagają większej elastyczności i kontroli pozycjonowania, jak również precyzyjnej kontroli siły i szybkości. Pełna zgodność z normą ISO DIN 15552:2005-12 określającą wymiary siłowników pneumatycznych pomaga uprościć mechaniczną integrację ETT i zmniejsza nakład pracy.

ETT jest napędem bezpośrednim, dlatego ruch jest generowany bez mechanicznych elementów transmisyjnych, takich jak śruby kulkowe, pasy zębate i przekładnie, które mogą stwarzać znaczące wyzwania i koszty przy instalacji, obsłudze i konserwacji.
Inną ważną cechą ETT jest jego przydatność do pracy o dużej częstotliwości ruchów bez potrzeby dodatkowego chłodzenia. Z tego powodu sprawność cieplna, niezawodność i żywotność mechaniczna silnika są bardzo wysokie.

ETT jest przeznaczony do sterowania przez dowolny standardowy serwonapęd zasilany napięciem 230 V, co eliminuje konieczność używania specjalnych niskonapięciowych napędów. Parker oferuje szeroki zakres serwonapędów możliwych do wykorzystania razem z ETT, co umożliwia klientom uzyskanie kompletnego rozwiązania ruchu od jednego dostawcy. Dostępny jest szeroki wybór akcesoriów do ETT, aby ułatwić łatwe i elastyczne mocowanie.