Nowy program IQANdesign 4.0 firmy Parker Hannifin zapewnia większą uniwersalność i dołączalność oraz możliwości sterowania układami hydraulicznymi

Firma Parker Hannifin zakończyła właśnie prace nad nową wersją znanego i sprawdzonego oprogramowania IQAN. Oparte na bazie znanej, cieszącej się wielkim powodzeniem wersji 3.0 (wprowadzonej na rynek w grudniu 2012 roku) oprogramowanie IQANdesign 4.0 umożliwia bezproblemową implementację rozproszonego sterowania maszynami, diagnostyki i interfejsów użytkownika w środowisku wielu modułów nadrzędnych, a dzięki nowemu edytorowi Qcode nie wymaga od użytkownika zaawansowanych umiejętności programistycznych. 
Najnowsza wersja programu jest znacznie łatwiejsza w użyciu i wykazuje 100% kompatybilność z poprzednimi wersjami.

IQANdesign 4.0 zachował wszystkie funkcjonalności i cechy poprzedniej wersji 3.0 i jest w pełni kompatybilny z poprzednią wersją, dzięki czemu wspiera użytkowników na całej ścieżce migracji. Do najważniejszych zalet nowej platformy należy zaliczyć rozszerzone możliwości programowania, udoskonaloną symulację, rozszerzoną dołączalność i większą szybkość działania.

Qcode to nowy, intuicyjny, samouczący edytor będący dla użytkownika nowym narzędziem programowania w środowisku IQANdesign. Dysponując edytorem Qcode użytkownik może zredukować liczbę kanałów za pomocą silnych, wbudowanych wyrażeń Qcode, dysponując jednocześnie większymi możliwościami ponownego wykorzystania pojedynczych kanałów w całej strukturze aplikacji. W edytor Qcode wbudowano funkcję automatycznego sprawdzania składni, wskazującą wątpliwe kodowe instrukcje użytkownika. W połączeniu ze zrozumiałymi i czytelnymi funkcjami, podświetlaniem składni, autouzupełnianiem i możliwością dokumentowania funkcji nowe oprogramowanie IQANdesign stanowi niezmiernie użyteczną i uniwersalną platformę edycyjną, wymagającą od użytkownika jedynie podstawowej wiedzy w zakresie programowania.

Do innych nowatorskich funkcji wbudowanych przez firmę Parker Hannifin w wersję 4.0 należy możliwość nieograniczonego dodawania do projektu informacyjnych, bądź instruktażowych plików PDF, które można oglądać na wyświetlaczu IQAN-MD4. W oprogramowaniu zaimplementowano też nowy silnik realizujący mocne automaty skończone za pomocą nowego edytora graficznego, umożliwiającego użytkownikowi tworzenie graficznych reprezentacji funkcji i monitorowanie postępu w czasie rzeczywistym. Użytkownicy mogą teraz w dowolnym miejscu dodawać szczegółowe uwagi i komentarze do logiki aplikacji, ułatwiające zrozumienie złożonych funkcji.

Nowe, tworzone w czasie rzeczywistym wykresy umożliwiają użytkownikowi podgląd krytycznych danych procesowych. Jeszcze bardziej podnosi to walory systemów tworzonych w środowisku projektowania IQANdesign, które standardowo jest przygotowane z myślą o wykorzystaniu w przyszłości – między innymi przez zaimplementowanie dołączalności plug&play z przyszłymi systemami wizualizacji opracowywanymi obecnie w firmie Parker Hannifin.

Komentując ukazanie się nowej platform edycyjnej IQANdesign 4.0 Johan Liden, Kierownik Produktu w IQAN Electronics, Electronic Controls Division, Parker Hannifin, powiedział: „Jesteśmy bardzo podekscytowani ukończeniem i udostępnieniem tej znacznie doskonalszej wersji, którą opracowywaliśmy przez trzy lata. Zapewniając wsteczną kompatybilność wersji 4.0 nie zapomnieliśmy o żadnym użytkowniku, a jednocześnie zapewniliśmy pełne możliwości uaktualniania i udoskonalania w przyszłości. Nowe funkcjonalności znacznie ułatwiają korzystanie z nowego oprogramowania, a zwiększona szybkość i osiągi gwarantują, że systemy projektowane przez klientów firmy Parker Hannifin utrzymają się w czołówce branży”.