Nowa seria osuszaczy chłodniczych Hiross STARLETTE PLUS–E (SPE)

Nową serię osuszaczy z Parker HIROSS, bardziej energooszczędną, o lepszych parametrach eksploatacyjnych względem dotychczasowej Starlette Plus SPL, wyróżniają z zewnątrz: nowa obudowa, zmienione gabaryty oraz pionowe wyprowadzenie przyłącza wylotu sprężonego powietrza. ​​Nowa seria Starlette Plus-E to na rynku osuszaczy rozwiązanie z najniższymi kosztami eksploatacyjnymi i najmniejszym wpływem na środowisko. 

Zasadnicze zmiany, które wprowadzono w nowej serii to:  
Nowy, skuteczniejszy wymiennik ciepła tzw. E-Pack (opatentowany), wykonany z aluminium, o innej konfiguracji sekcji powietrze-powietrze i powietrze-freon oraz inny, pionowy - wydajny separator kondensatu (stalowy demister). 

Także inny, uniwersalny sterownik elektroniczny i wygodny dostęp do drenu kondensatu z dwóch stron. Seria ta została zaprojektowana do osuszania sprężonego powietrza w zastosowaniach przemysłowych i ogólnych, wymagających pkt. rosy (ciśnieniowego) 3°C, wg. ISO 8573-1: 2010, klasa 4.
StarlettePlus SPE charakteryzuje wysoka sprawność energetyczna i niska emisja CO2.
Dzięki bardzo wydajnej konstrukcji wymiennika E-Pack układ chłodniczy jest zauważalnie mniejszy i zapewnia najniższy pobór mocy (kW) przez sprężarkę w porównaniu z podobnymi konstrukcjami na rynku. Ponadto wymaga niewielkiej ilości czynnika chłodniczego w obwodzie (średnio o 25% niższe niż w porównywalnych urządzeniach). ​​ Osuszacz Starlette Plus-E z Parker HIROSS charakteryzuje się najniższymi kosztami eksploatacyjnymi i najmniejszym wpływem na środowisko w porównaniu do innych urządzeń dostępnych obecnie na rynku.   Dodatkowe obniżenie kosztów można osiągnąć korzystając z funkcji oszczędzania energii (opcja od modelu 026). To zmniejszenie zużycia energii uzyskuje się podczas pracy z obciążeniem częściowym (cykliczne działanie sprężarki osuszacza, gdy w tym samym czasie schładzanie powietrza wlotowego następuje dzięki rezerwie energii chłodniczej magazynowanej w wymienniku E-Pack.