Nowa inteligentna pompa strzykawkowa firmy Parker oferuje najlepszą sprawność w swojej klasie w dziedzinach analityki

Parker wprowadza nową inteligentną pompę strzykawkową do oznaczeń. Jest to rozwiązanie przeznaczone przede wszystkim dla producentów sprzętu, działających w branży systemów do diagnostyki klinicznej i chemii analitycznej. Nowa pompa 30-mm oferuje najlepszą sprawność w systemach wymagających ultradokładnego odmierzania płynów. Jest zoptymalizowana pod kątem długiego okresu użyteczności, zapewniając co najmniej 5 milionów cykli pracy, co zwiększa niezawodność systemów i skraca czasy przestojów. Inteligentna pompa strzykawkowa firmy Parker idealnie nadaje się do takich zastosowań, jak diagnostyka in-vitro, hematologia, diagnostyka molekularna, cytometria przepływowa, genomika, proteomika, obróbka cieczy, przygotowywanie próbek, chromatografia i precyzyjne sterowanie przepływem. 


Po przeanalizowaniu przez Parkera perspektywicznych wymagań producentów sprzętu w branży nauk przyrodniczych, jasne stało się, że jest zapotrzebowanie na przyrządy o uproszczonej i zwartej konstrukcji. Inteligentna pompa strzykawkowa firmy Parker charakteryzuje się rozmiarem i wagą odpowiadającymi 1/3 standardowych pomp 30-mm, co dla konstruktorów przyrządów oznacza ogromną elastyczność. Uwzględniając jej najlepszą w swojej klasie rozdzielczość i niepulsujący przepływ o szybkości nawet 7,5 nanolitrów na sekundę, użytkownicy otrzymują pompę strzykawkową o znakomitych parametrach. Co więcej, może ona łatwo zastąpić dotychczasowe pompy, gdyż można ją instalować bezpośrednio na systemach mobilnych.

Warto również zauważyć, że dzięki bezpośredniemu montażowi inteligentnej pompy strzykawkowej firmy Parker na systemach mobilnych, producenci przyrządów mogą uprościć ich konstrukcję, całkowicie usuwając orurowanie między pompą a sondą, co eliminuje wszelkie straty sprawności związane z długimi liniami przesyłowymi.

Istotną zaletą pompy jest sprawność działania. Dzięki serwomotorowi z pętlą zamkniętą, oferującemu rozdzielczość 228 495 kroków, konstruktorzy przyrządów mogą osiągnąć precyzję niezbędną przy znacznie mniejszych objętościach próbki/odczynnika i ultramałych natężeniach przepływu, wyróżniając się na tle konkurencji, jeśli chodzi o dokładność i precyzję. Dzięki zastosowaniu mniejszych objętości próbki i odczynnika, producenci sprzętu mogą zapewnić wydajniejsze analizy, które uzyskiwane są szybciej i przy niższym koszcie. Inteligentna pompa strzykawkowa firmy Parker jest zgodna z CE pod względem emisji, odporności i bezpieczeństwa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.parker.com/ppf/smartsyringepump