Napęd AC30V

Nowy AC30V wskazuje nowy kierunek w projektowaniu napędów AC.
 
Nowy napęd AC30V, przeznaczony do współpracy z wentylatorami, pompami, jak również jako napęd ogólnego przeznaczenia opiera się na 30-letnim doświadczeniu Parker Hannifin w projektowaniu i wytwarzaniu napędów. Dzięki imponującej specyfikacji AC30V doskonale wpasowuje się w istniejące lub nowe aplikacje zapewniając wyjątkowy poziom kontroli silnika nawet w najtrudniejszych warunkach. Niezależnie od tego czy sterujesz pompą czy wentylatorem, Parker umożliwi Ci zmniejszenie zużycia energii i pozwoli poprawić ogólną rentowność.
 
AC30V jest pierwszym z zupełnie nowej generacji napędów Parkera i został zaprojektowany specjalnie z myślą o sprostaniu rygorystycznym wymaganiom pomp przemysłowych, wentylatorów, jak również w aplikacjach ogólnego przeznaczenia.
Początkowo dostępny w 3 wielkościach w standardzie z dwoma opcjami montażu z IP20 - albo od tyłu do płyty, lub od czoła, AC30V obejmie zakres mocy 0,75 kW do 18.5kW (zmienny wskaźnik momentu obrotowego). Wersje - całkowicie zamknięta z IP55 i z „zimną płytą” rozszerzająca zakres mocy do 110 kW - będą wprowadzane stopniowo.
 
Jego modułowa konstrukcja pozwoliła Parkerowi stworzyć z serii AC30 napęd, który można rozwijać poprzez dodawanie zróżnicowanych opcji, aby móc kontrolować złożone procesy lub specyficzne aplikacje. Ta modularność także pozwala zmniejszyć koszty magazynowe i z nimi powiązane zarówno dla dystrybutora jak i użytkownika końcowego.
 
Całkowicie nowy, łatwy w użyciu panel graficzny z klawiaturą zapewnia pełny dostęp do wszystkich funkcji napędu w sposób łatwy i intuicyjny. Jasny i czytelny wyświetlacz LCD może prezentować informacje w jednym z dziesięciu różnych językach, w tym w uproszczonym chińskim.
 
Dzięki zintegrowanemu kreatorowi konfiguracji, użytkownik może teraz skonfigurować napęd w ciągu kilku minut nie będąc ekspertem. Kreator prowadzi użytkownika przez procedurę konfiguracji w kilku prostych krokach i automatycznie kontroluje najważniejsze parametry napędu. Raz skonfigurowany, z użyciem funkcji Autotune napęd jest zoptymalizowany do silnika, parametry napędu mogą być przechowywane na standardowej kartcie SD jako kopia zapasowa, lub też użyte do skonfigurowania kolejnych napędów.
 
AC30V został zaprojektowany z myślą o prostocie, ale nie zagraża to jego funkcjonalność. Zintegrowane makra dla wielu aplikacji i funkcjonalność PLC umożliwiają bardziej zaawansowanym użytkownikom na tworzenie wyrafinowanych programów, które wcześniej wymagały użycia zewnętrznego PLC. Większą elastyczność można uzyskać poprzez dodanie jednej z licznych opcjonalnych kart wejść/wyjść, które są dostępne.
 
Dla użytkowników z minimalnymi wymaganiami dotyczącymi kontroli i diagnostyki, jest dostępne do pobrania za darmo oprogramowanie "Drive Quicktool", pozwalające użytkownikom na konfigurowanie, monitorowanie i kontrolę napędu prosto i łatwo z laptopa. Po raz kolejny prostota nie ogranicza funkcjonalności: oprogramowanie pozwala użytkownikom na podłączenie się bezpośrednio do napędu, lub przez sieć LAN. Automatyczne wykrywanie adresów IP napędów przez program ułatwia użytkownikowi poprawnie zidentyfikować napędy AC30 wśród innych urządzeń, które mogą być w tej samej sieci.
 
AC30V został zaprojektowany do użytku w nawet najcięższych warunkach. Z rozszerzonym zakresem temperatur pracy od 0°C do 50°C, powłoką zabezpieczającą do klasy 3C3 w standardzie, zintegrowanym filtrem EMC i zintegrowanym dławikiem DC do ograniczenia harmonicznych prądu, możesz mieć pewność, że AC30V nie tylko będzie działać w każdej aplikacji, ale także, że nie będzie mieć negatywnego wpływu na inne układy elektryczne w najbliższej okolicy zgodnie z EN61800-3.
 
Z komunikacją Ethernet w standardzie AC30V po wyjęciu z pudełka jest gotowy do podłączenia do ​​wielu nowych lub istniejących aplikacji. AC30V może bez problemu zostać zintegrowany z wielu innymi sieciami przemysłowymi dzięki dodatkowym opcjonalnym kartom komunikacyjnym wspierającym szereg popularnych sposobów komunikacji, takich jak Profinet, Profibus, Ethernet IP, BACnet, EtherCAT, DeviceNet, CANopen i Modbus TCP / IP.
Nowy AC30V wskazuje nowy kierunek w projektowaniu napędów AC. Nowy napęd AC30V, przeznaczony do współpracy z wentylatorami, pompami, jak również jako napęd ogólnego przeznaczenia opiera się na 30-letnim doświadczeniu Parker Hannifin w projektowaniu i wytwarzaniu napędów. Dzięki imponującej specyfikacji AC30V doskonale wpasowuje się w istniejące lub nowe aplikacje zapewniając wyjątkowy poziom kontroli silnika nawet w najtrudniejszych warunkach.  Niezależnie od tego czy sterujesz pompą czy wentylatorem, Parker umożliwi Ci zmniejszenie zużycia energii i pozwoli poprawić ogólną rentowność.