Kompletne rozwiązanie Big Bore Parkera zaprojektowane dla osiągnięcia najwyższej wydajności

Zwiększenie wysokości ciśnienia i prędkości przepływu 

W przypadku, gdy klienci poszukują węży, które dostarczają wyższe ciśnienie robocze i większą moc poprzez wyższe prędkości przepływu, lub też preferują węże do pracy w trudnych warunkach z osłoną odporną na ścieranie, posiadające dłuższą żywotność; kompletne rozwiązanie Big Bore Parkera, światowego lidera w zakresie technologii napędów i sterowania, spełnia oba te aspekty. Konstrukcja nowych węży Big Bore jest oparta na dobrze znanych średniociśnieniowych wężach i złączach No-Skive oraz na złączach i wężach skórowanych wysokiego ciśnienia ParLock . Big Bore został opracowany tak, aby zaoferować naszym klientom szeroki wybór rozmiarów węża i wielkości -40  oraz -48 zarówno dla linii ciśnienia jak i powrotu. Jak zwykle w przypadku opracowywania przez Parkera nowych produktów parametry przekraczają wydajności ISO 11237 w zakresie ciśnienia i cykli impulsów w połączeniu z podwyższoną prędkością przepływu. 

Dzięki właściwościom materiału pokrycia węże nadają się również do pracy w trudnych warunkach, gdzie wymagana jest długa żywotność. Węże Big Bore Parkera przychodzą z pokryciem TC-Cover (Tough-Cover) dla najlepszej odporności na ścieranie i posiadają dopuszczenie MSHA,  amerykańskiej organizacji w zakresie bezpieczeństwa w górnictwie. 

Węże Big Bore Parkera zostały opracowane dla zastosowań, takich jak: 

• hydrauliczne przekładnie hydrostatyczne 
• linie ciśnienia w np. wtryskarkach 
• linie powrotne w koparkach i maszynach górniczych 
• zasilanie cylindrów z dużymi rozmiarami tłoków
• zastosowania w strefie przybrzeżnej (Off-shore) 
• wiercenia obrotowe w połączeniu ze specyfikacją  API 7K (w toku) 
• górnictwo podziemne i odkrywkowe

Kompletne rozwiązanie Big Bore Parkera sprawia, że klienci otrzymują pełną ofertę na wejście w zupełnie nowe wymiary. Więcej informacji można uzyskać na stronie 
www.parker.com lub od przedstawicieli Parkera.