Tytuł „Produktu Roku 2015” dla urządzenia Sentinel™

Opublikowano w 2016-04-19
Urządzenie Sentinel™ - wydajny, przenośny system oczyszczania płynów do całodobowej ochrony układów hydraulicznych otrzymało tytuł „Produktu Roku 2015” w konkursie magazynu „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych” w kategorii „Diagnostyka, monitorowanie i regulacja”. W konkursie startują produkty mające zastosowanie w zakładach przemysłowych. 

Jury oraz głosujący na produkt Parkera czytelnicy docenili zalety systemu Sentinel™. Pod uwagę brane były takie cechy jak: innowacyjność rozwiązania, przydatność w praktyce, łatwość użytkowania oraz korzyści ekonomiczne i pozaekonomiczne wynikające z zastosowania produktu. 
 
Sentinel™ pozwala zwiększyć wydajność i zmniejszyć budżet na konserwację przez usprawnienie procesu eliminacji wilgoci z oleju hydraulicznego i w konsekwencji skrócenie przestojów. Próbki oleju mogą być pobierane bezpośrednio ze zbiornika, pojazdu lub magazynu, co sprawdza się szczególnie w zastosowaniach energii odnawialnej, morskich i przybrzeżnych, przemysłowych, rolniczych, mobilnych oraz wojskowych. 
Uroczyste rozdanie dyplomów nagrodzonym produktom odbyło się 13 kwietnia br. w warszawskim hotelu Novotel Airport.