Nowy, rozszerzony asortyment zaworów Moduflex jest łatwy do adaptacji i konfiguracji

Opublikowano w 2015-12-18
Nowa oferta rozbudowanej serii zaworów systemowych Moduflex, zaprojektowanych z myślą o spełnieniu wszystkich wymagań aplikacyjnych jest już na rynku. Parker oferuje zawory Moduflex w postaci skonfigurowanych podstawowych podzespołów lub jako wstępnie zmontowane i przetestowane wyspy zaworowe – żaden inny system nie jest tak łatwy do adaptacji i skonfigurowania według potrzeb odbiorcy. 

Unikalny system rozłączania łączników z zabezpieczeniem przed zagubieniem, szybkorozłączalne konektory elektryczne i połączenie między rozdzielaczami realizowane za pomocą jednej śruby umożliwiają łatwe i szybkie wprowadzanie zmian konfiguracji. 
 
Ta wysoce adaptacyjna technologia sprawia, że system zaworowy Moduflex może spełnić najrozmaitsze wymagania całego spektrum zastosowań w automatyce przemysłowej. Z elementów wielofunkcyjnego systemu Moduflex można korzystać na różne sposoby – zestawiać zawory samodzielne, wyspy zaworowe gotowe do komunikacji w protokole FIELDBUS, sterowniki przepływu do siłowników i cylindrów oraz generatory podciśnienia ze zintegrowanym modułem przedmuchiwania. Ponieważ można zamawiać poszczególne elementy systemu albo wstępnie zmontowane i przetestowane wyspy zaworowe, system Moduflex można bardzo łatwo przystosowywać do konkretnych potrzeb. 
 
Jedną z najważniejszych cech systemu jest możliwość łączenia elementów o różnych wielkościach i natężeniach przepływu w jeden zestaw zaworowy. Parker oferuje elementy w trzech wielkościach, które mogą pracować w trzech różnych zakresach przepływu (275, 510 lub 1340 Ni/mn) i mogą być złożone w jeden zestaw zaworowy. Każdy zawór z zestawu można dokładnie dopasować do wielkości elementu uruchamiającego, dzięki czemu system można dostosować do każdej aplikacji, co oznacza jego niespotykaną uniwersalność. 
 
Realizując swoją politykę spełniania ewoluujących potrzeb bazy odbiorców, firma Parker wprowadziła nowy konektor zaciskowy o stopniu ochrony IP40. Zajmuje on znacznie mniej miejsca niż konektor zamykany na zamek – oszczędność sięga 20% (13 mm) i całe złącze elektryczne jest o 90% lżejsze. Nowe konektory są szczególnie przydatne do pracy w szafach lub innych środowiskach nieagresywnych, chroniąc przed niepożądanym wnikaniem wody i pyłu i umożliwiając optymalizację połączeń elektrycznych.