Parker Automation Demo Truck na targach AUTOMATICON®

Opublikowano w 2015-04-26
Z myślą o prezentacji oferty Parkera na miejscu u klientów Grupa Automatyki Parkera przygotowała nowy samochód pokazowy, który dotrze do klientów w całej Europie.  Polska, która była pierwszym przystankiem samochodu na kontynencie europejskim gościła go na targach AUTOMATICON®, gdzie cieszył się dużym powodzeniem wśród zwiedzających. Samochód odwiedziło blisko 1000 osób, zapoznając się z modelami i podzespołami Parkera z zakresu elektromechaniki, pneumatyki, czy sterowania przepływem. 


Samochód jest niezwykle nowoczesny. Przestrzeń wystawiennicza jest uzyskiwana poprzez rozsunięcie zabudowy w obszerną i widną, dzięki przeszklonej ścianie, salę prezentacyjną. 


W skład systemu, który umożliwia takie rozsunięcie wchodzi pompa elektrohydrauliczna EHP, która została nagrodzona Złotym Medalem targów. 


Na ścianach we wnętrzu samochodu znajdują się wymienne ekspozytory z grupami produktów Parkera, a przestrzeń centralną zajmują podesty z modelami demo. Ponieważ są one na kółkach, więc łatwo je przesunąć tworząc salę prezentacyjną dla kilkunastu osób, w której prezentacje multimedialne mogą odbywać się na ekranie zamontowanym pomiędzy ekspozytorami. Dla komfortu zwiedzających samochód wyposażony jest w dystrybutor wody oraz ekspres do kawy. 


Zwiedzający Automation Demo Truck doceniali zarówno walory wystawiennicze samego samochodu, jak i możliwość zapoznania się z najnowszą ofertą elementów i systemów Parkera z grupy automatyki np. ze sterownikiem PAC, czy serwonapędem PSD. 

W bieżącym roku Automation Demo Truck zawita jeszcze do kilkunastu innych krajów.