Proste i niezawodne sterowanie pracą silników w typowych zastosowaniach (do napędów 0,2–15 kW), dzięki nowemu falownikowi Parkera serii AC10.

Opublikowano w 2014-06-30
Napęd falownikowy serii AC10 to proste i ekonomiczne rozwiązanie, wykorzystywane przy sterowaniu pracą silników w typowych zastosowaniach z wymaganą regulacją prędkości, lub momentu obrotowego w zakresie mocy od 0,2 kW do 15 kW.

Niewielkie wymiary oraz funkcje i parametry charakterystyczne zazwyczaj tylko dla napędów wyższej klasy, takie jak bezczujnikowe sterowanie wektorowe, częstotliwości wyjściowe do 650 Hz, zasilanie 3-fazowe 400 V dla wszystkich 5 wielkości obudów oraz przeciążalność momentem 150% w czasie 1 minuty, sprawiają, że AC10 to optymalne rozwiązanie dla producentów maszyn szukających kompaktowego, niedrogiego napędu o wysokich osiągach.

Prostota
Łatwy w obsłudze zintegrowany panel operatorski falownika AC10 zmniejsza czas i nakłady pracy wymagane przy instalacji, konfiguracji i uruchomieniu. Minimalna ilość okablowania oraz dwie łatwo dostępne listwy zaciskowe zapewniają szybkie i łatwe przygotowanie napędu AC10 do pracy. Oprócz typowego sterowania U/f w AC10 możliwy jest także tryb bezczujnikowego sterowania wektorowego, który pozwala użytkownikom potrzebującym większej dynamiki przy kontroli prędkości lub momentu obrotowego na uzyskiwanie wyższych dokładności regulacji, o 0,5% w przypadku prędkości i o 5% w przypadku momentu obrotowego.

Niezawodność
Zaprojektowany i zbudowany w oparciu o sprawdzone technologie oraz techniki produkcji napęd AC10 zapewnia doskonałe osiągi w codziennym użytkowaniu, maksymalną dyspozycyjność i wydajność.
Dzięki specjalnej powłoce ochronnej na elektronicznych obwodach drukowanych falownik AC10 może pracować nawet w najcięższych warunkach środowiskowych (klasy 3C3), w których nie poradziłoby sobie wiele innych napędów w tej klasie, co pozwala na swobodne użytkowanie falownika w większej liczbie zastosowań.

Łatwy sposób na oszczędzanie energii
W zastosowaniach takich jak sterowanie pracą wentylatorów użycie falownika AC10 w celu dostosowania obrotów silnika do aktualnego obciążenia pozwala uzyskać oszczędność energii sięgającą nawet 50%.
Oprócz oszczędności energii możliwe jest również zwiększenie współczynnika mocy, zmniejszenie poziomu hałasu i wydłużenie okresów między przeglądami oraz okresu eksploatacji.
W przypadku napędu AC10 mamy możliwość szybkiej i łatwej integracji zarówno w istniejących systemach, jak i nowych instalacjach.
Zwrot kosztów inwestycji przy niektórych zastosowaniach jest możliwy już po 12 miesiącach.

Wybór napędów serii AC10
Jako jedne z najmniejszych, dostępnych na rynku napędów, falowniki AC10 o zakresie mocy od 0,2 kW do 15 kW, oferowane w pięciu różnych wielkościach obudów są niedrogim, kompaktowym rozwiązaniem wykorzystywanym do prostego sterowania pracą silników indukcyjnych AC w szeregu zastosowań przemysłowych.

Zastosowania
Napęd AC10 zapewnia łatwe i wygodne sterowanie pracą silników w szeregu typowych zastosowań przemysłowych, oferując użytkownikom korzyści takie jak oszczędność energii wynikająca ze stosowania napędów falownikowych, większa niezawodność i dłuższe okresy eksploatacji urządzeń dzięki płynnemu przemieszczaniu i zatrzymywaniu obciążeń w regularnych cyklach roboczych. Typowe zastosowania napędów AC10 obejmują:
  • mieszadła,
  • maszyny pakujące,
  • maszyny włókiennicze,
  • przenośniki,
  • wirówki,
  • wentylatory,
  • wrzeciona,
  • barierki automatyczne.

Więcej informacji można znaleźć w broszurze  „Falownik serii AC10” o symbolu 192-300028 PL, lub na naszych stronach internetowych.