Przewody hydrauliczne Parkera w laboratorium Instytutu Pojazdów Politechniki Warszawskiej

Opublikowano w 2014-01-31
W październiku 2013 roku Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej obchodził jubileusz 60-lecia. Parker Hannifin jako uznany producent napędów i sterowań, jak również podmiot wspierający, został zaproszony do udziału w tych uroczystościach. Biuro handlowe wspiera głównie działania Instytutu Maszyn Roboczych Ciężkich poprzez np. dostarczanie do laboratoriów przykładów najnowszych rozwiązań, bądź coroczny udział w konkursie na najlepszą pracę dyplomową, łącznie z fundowaniem nagród pieniężnych w zakresie hydrauliki. 

W trakcie obchodów można było wysłuchać kilku wykładów dotyczących np. historii wydziału ale również trendów rozwojowych czy planów dotyczących innowacyjności i nowoczesnych technologii z punktu widzenia władz państwowych z możliwością wykorzystania funduszy europejskich. Wśród prelegentów głos zabrał absolwent wydziału, premier Waldemar Pawlak. 

Poza dyskusjami panelowymi znaleziono też czas na zwiedzanie laboratoriów. Skutkiem tego była złożona przez Parkera oferta dla Instytutu Pojazdów, opiewająca na wymianę wysłużonych elastycznych przewodów hydraulicznych na nasze wyroby. Oferta została przyjęta entuzjastycznie, szczególnie z uwagi na pilną potrzebę wymiany przewodów po przeglądzie BHP w laboratorium. 

Prac inwentaryzacyjnych, a potem samej wymiany dokonał specjalistyczny Serwis HOSE DOCTOR®. Poza poprawą estetyki, uzyskano pożądane bezpieczeństwo i bezprzeciekowość połączeń, jak również usunięto pojedyncze błędy w zakresie prowadzenia przewodów. Po zakończeniu prac przyjęliśmy gorące podziękowania od Dyrektora Instytutu Pojazdów, dr hab. inż. Jana Mateja.
 

Przed wymianą:

 
 

Po wymianie: